Powerade Volvo MTB Marathon Złoty Stok 19.05.2013

Późno bo późno ale nasz górski sezon wreszcie wypalił, cykl Powerade Volvo MTB Maraton ruszył na dobre w Złotym Stoku. Klasyczna alpejska trasa, czyli skumulowana dawka długich podjazdów i całkiem technicznych zjazdów zawierała się na dystansie MEGA w 37km i trzech słowach: Jawornik, Orłowiec, Borówkowa. GIGA było już znacznie bardziej ambitniejsze bo 2500m przewyższeń rozkładało się na 75km, a co za tym idzie dłuższy czas w siodle. Dla naszej drużyny, czyli nieustającej koalicji PTR Dojlidy ? Bydzia Power był to start bardzo udany, bo rozpoczynający się od szerokiego pudła w kilku kategoriach.

100% podsumowania sezonu Powerade Garmin MTB Marathon 2012

532155_409789245738434_695251756_nSezon 2012 przechodzi do historii, a właściwie już przeszedł, z tradycyjnym Ostatnim Bufetem Sezonu w Istebnej. Dla PTR Dojlidy był to rok wyjątkowy, po zeszłorocznym, chwilowym zachłyśnięciu się prestiżem i medialnością powróciliśmy do korzeni, jeden główny cel - góry! Łącząc siły z Bydzia Power udało nam się stworzyć drużynę kompletną, świetnie się uzupełniającą i co najważniejsze zdeterminowaną równie mocno na wyniki jak i od zawsze na dobrą zabawę. Wyjątkowość polegała także na liczbie naszych zawodników podejmujących wyzwanie gór. Po raz pierwszy regularnie stawaliśmy na linii startu 8, 10  czy wreszcie w Istebnej 16 osobowym składem PTRowców. Udało się zaszczepić ideę prawdziwego MTB, bezkompromisowych tras, wyjazdów które zostają w pamięci na długo.

 

Bałtyk - Bieszczady Tour 1008km 2012

dsc01036_medal1Uwaga! Długie! ..ale i długi był to maraton. Bałtyk - Bieszczady Tour - najbardziej prestiżowy ultramaraton w Polsce. Rozgrywany jest dorocznie na dystansie 1008km, na trasie prowadzącej szosami przez najdłuższą przekątną kraju. Wyzwanie do spróbowania w sam raz dla mnie! W czwartek przed wyjazdem udało się uciąć niestety tylko symboliczną godzinkę snu, dobrze że zdążyłem się spakować i dojechać na dworzec, piątek cały w pociągach. Przynajmniej warunki nienajgorsze, od Warszawy do Świnoujścia nawet miejsca siedzące! Jedziemy z Krzyśkiem Siemieniukiem, zawodnikiem też spod Białegostoku. On startuje w kategorii ?peletonowej" (Open) a ja w Solo (która w skrócie polega na tym, że nie można siadać nikomu na koło; całą trasę trzeba pokonać samodzielnie).

Powerade Garmin MTB Marathon Zawoja 1.09.2012

zeber

Znów muszę pisać relację z maratonu na którym nie byłem, no może nikt mnie nie zmusza, ale jednak presja jakaś jest, szczególnie ta własna. Tym razem zrobię to jednak z wielką przyjemnością, bo to co się wydarzyło w Zawoi zasługuje na wrzucenie na stronę jak nic od bardzo dawna, no nie licząc ostatnich 1008 km. Po niepełnym Korbielowie, tym razem znów mieliśmy u Golony komplet zawodników na obu dystansach, czego efektem było dużo punktów do drużynówek. A największy swój udział miał oczywiście Żeber, 6 miejsce Open i 3 w M3 na dystansie Giga, to było nieuniknione, wreszcie pojechał na miarę swoich możliwości.

 

Powerade Garmin MTB Marathon Korbielów 18.08.2012

mtb_korbielow_203_18k9661Za nami siódma już edycja górskiego ścigania, tym razem nasi zawodnicy w wąskim, ale mocno zmobilizowanym gronie doświadczyli ciężkiej przeprawy przez Beskid Żywiecki. Korbielów, nowa lokalizacja na tegorocznej mapie Powerade Garmin MTB Marathon, położony u stóp 1557 metrowego Pilska był pewną niewiadomą. Jednak tylko częściowo, bo bliskość Wielkiej Raczy i przejazd przez Rysiankę dawały obraz tego czego można się spodziewać w tym wymagającym terenie. Mimo tego był to jeden z tych bardziej udanych wyścigów, Żeber po raz pierwszy w swojej karierze u GG załapał się na szerokie podium, trzecie miejsce zajęła także Agnieszka.