AZS MTB CUP Przesieka 8.05.2010

116Kolejna, druga edycja AZS MTB CUP umocniła liderów cyklu na prowadzeniu, ponownie odniesione zwycięstwa i pierwsze miejsce klasyfikacji zespołowej dla Politechniki Białostockiej, z takimi sukcesami lokalni zawodnicy akademiccy wrócili z Przesieki. Kultowa i wymagająca trasa, licząca 7 km pętla, dobrze znana wszystkim studentom z Akademickich Mistrzostw Polski była typowym zmaganiem z górami. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników i zawodniczek, najliczniej obstawiając kategorie U23 i Elitę mężczyzn. Drużynę Politechniki Białostockiej tworzyli zawodnicy UKS Wygoda i PTR Dojlidy, Łukasz Milewski samotnie reprezentował WSWFiT Supraśl.

 

 

Elita mężczyzn wystartowała z 5 minutowym handicap?em przed U23, bez typowej dla Przesieki rozjazdówki po asfalcie stawka ruszyła od razu na pętlę i sztywny trawiasty podjazd. Robert Pietrzak (Politechnika Białostocka) od początku musiał kontrolować sytuację w czołówce, najpierw pilnując Piotra Sułka który szarpnął tak mocno, że aż odcięło go w drugiej fazie wyścigu, a następnie starając się odjechać innym konkurentom klasyfikacji AZS. Ostatecznie Pietrzak odniósł kolejne zwycięstwo wjeżdżając na metę po 4 okrążeniach z czasem 1:29:36 i minutową przewagą nad Michałem Kucewiczem.

 

W kategorii U23 sytuacja była o wiele bardziej spokojniejsza, lider był jeden i wyścig rozegrał się pod jego047 dyktando. Mowa o Łukaszu Milewskim (WSWFiT Supraśl), będącym wciąż w znakomitej dyspozycji, odjechał on wszystkim już na pierwszym okrążeniu i z bezpieczną przewagą oszczędzając się podążał do mety. Kilka miejsc za jego plecami ścigali się Piotr Bogatyrow (Politechnika Białostocka) i dalej Artur Jackiewicz (Politechnika Białostocka). Piotrek na kilometr przed metą urwał łańcuch i stracił dwie pozycje, wbiegając na metę na 5 miejscu. Artur kończąc z urwaną szprychą był 8. Krzysztof Zahorenko i Krzysztof Gryczko uplasowali się odpowiednio na 16 i 29 pozycji. Takie wyniki pozwoliły Politechnice Białostockiej zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

 

232Dzień później licencjonowani zawodnicy UKS Wygoda wystartowali w prestiżowym wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race, posiadającym 2 klasę UCI, obok takich sław jak Lene Byberg, Mary McConneloug, Marek Galiński, Marek Konwa, Miguel Martinez, Emil Lindren, Fabian Ginger, Jiri Friedl czy Filip Eberl. Najlepiej wypadł Robert Pietrzak w Elicie, finiszując na 19 miejscu ze stratą 1 okrążenia. Łukasz Milewski i Artur Jackiewicz nie ukończyli wyścigu.

 

Start w kolejnej edycji AZS MTB CUP w Poznaniu 16 maja zapowiedział jedynie Robert Pietrzak chcący jako lider jeszcze bardziej powiększyć przewagę punktową.

 

196073021270