Rusza Peleton 03.05.2010

005    Drugim wydarzeniem majowego weekendu był białostocki klasyk czyli zawody XC ?Rusza Peleton? na Pietraszach. Impreza była skierowana głównie do mieszkańców Białegostoku ale nie tylko .. na starcie stawili się też zawodnicy z Białorusi i Litwy.

     Za organizację były odpowiedzialne firmy: Sklep rowerowy Peleton i APG oraz klub uczniowski UKS Wygoda Białystok. Rejestracja trwała do godziny 11, jednak jak ktoś się spóźnił to organizatorzy nie stwarzali problemów. Przez cały czas trwania zawodów dostępny był bufet z owocami, batonikami oraz wodą. Wyścig elity i amatorów powyżej 18'tego roku życia wystartował o godzinie 14 i był pełen niespodzianek. Tuż po starcie przewrócił się jeden z faworytów wśród zawodowców Piotr Krajewski z grupy Mróz, szybko zaczął odrabiać straty jednak zawodnicy UKS'u byli tego dnia bardzo szybcy i nie udało mu się ich dogonić. Następnie awaria dopadła faworyta wśród amatorów Adama Nojszewskiego z PTR Dojlidy Białystok i był on zmuszony do zakończenia wyścigu. Wyścig prowadził Łukasz Milewski Z UKS Wygoda Białystok ale i jego nie ominęła awaria ? był zmuszony do wymiany koła. Trasa była dość wymagająca, interwałowa i niewielu zawodników z kategorii amator było w stanie ją ukończyć, dublowani przez czołówkę po kolei schodzili z trasy.Rusza_Peleton_2010_144

   Wyścig kategorii Elita wygrał Łukasz Milewski. W kategorii Amator wygrał Zastawny Krzysztof z Gdańska, drugie miejsce w tej kategorii zajał Piotr Dzienis reprezentujący PTR Dojlidy Białystok.

   Więcej wyników można znaleźć na stronie http://www.maratonykresowe.pl.

   Tak w przypadku maratonu jak i zawodów XC organizatorzy spisali się na medal. Na mecie na zawodników czekał ciepły posiłek .. dekoracja przebiegała bardzo sprawnie i zawody zdążyły skończyć się przed deszczem.

Podsumowując to był bardzo udany weekend dla kolarstwa górskiego na Podlasiu i ci którzy zostali w Białymstoku na pewno tego nie żałują.