Wyścig XC Ogrodniczki 19.09.2009

p1030621Całkowitą dominacją zawodnika UKS Sokół Kęty, Macieja Adamczyka zakończył się wyścig XC w Ogrodniczkach. Mistrz Polski MTB Juniorów i uczestnik sztafety tegorocznych Mistrzostw Świata UCI w kolarstwie górskim w Canberze zaszczycił swoją obecnością na VII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim MTB o Puchar Wysoczyzny Białostockiej, który był także Mistrzostwami Podlasia w XC i Mistrzostwami Międzywojewódzkimi Młodzików. Przygotowana pętla o długości ponad 3km na piaszczystej żwirowni została zmodyfikowana względem ubiegłorocznej i znacznie zmieniła swój charakter. Dłuższe i męczące podjazdy zostały zastąpione o wiele bardziej urozmaiconą, szybszą i interwałową trasą, jednak wciąż to piach odgrywał zasadniczą rolę.
 p1030850
Krótsza i łatwiejsza runda została także przygotowana dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Największe emocje budził jednak wyścig główny, który skupiał Juniorów, U23, Elitę i lokalnych Amatorów. Na starcie stanęli zawodnicy z Grodna, drużyna Wertepowca z Łochowa, WKK Warszawa, Start Tomaszów Mazowiecki, UKS Sokół Kęty oraz tradycyjnie UKS Wygoda, Mistral Białystok, PTR Dojlidy czy bardziej znani Jacek i Piotr Kirpsza oraz Piotr Krajewski z Legia Felt (II Szosowy Wicemistrz Polski Młodzieżowców 2009). Do pokonania było 7 okrążeń, od p1030809początku na czele utworzyła się 3 osobowa grupa najmocniejszych zawodników w postaci Adamczyka, Milewskiego i Pietrzaka (3 x Orbea Alma), dalej za nimi podążali Grzegorz Hajda (Sokół Kęty) i dwóch zawodników WKK, następnie Legioniści, Kirpsza, Kudłacz z Wertepowca, Radek Górecki i Loczek. Na prowadzeniu Łukasz Milewski zmieniał się z Mistrzem Polski, a Pietrzak elastycznie wciąż utrzymywał się trzeci, Ci dwaj zawodnicy UKS Wygoda próbowali ugrać coś dla siebie, jednak mocniejsze szarpnięcie Roberta Pietrzaka na przedostatnim kółku i taktyczne niezrozumienie się kolegów doprowadziło do tego że Łukasz został. Na naprawienie tego błędu zostało już tylko jedno okrążenie, Pietrzak robił co mógł aby spowolnić wyścig i zaczekać na klubowego kolegę ale ostatecznie to Maciej Adamczyk zdecydowanie odskoczył i z czasem 00:58:20 triumfował w wyścigu Open i kategorii Juniorów.

p1030647Dalsza kolejność na podium była już jasna i odpowiadała sytuacji z trasy. Pietrzak i Milewski wygrali odpowiednio w kategoriach Elita i U23. W Amatorach pod koniec wyścigu Paweł Niechwiedowicz złapał gumę, co w ostatniej chwili wykorzystał Adam Nojszewski z PTR Dojlidy i przesunął się na 3 miejsce, wygrał natomiast Sebastian Gołaszewski (Wertepowiec), a drugi był Radosław Górecki. W wyścigu kobiet Open wygrała Dorota Warczyk (Start Tomaszów Mazowiecki) przed Izą Kłosowską (UKS Wygoda). Dla zwycięzców wyścigu Open organizator tradycyjnie przewidział wysokie nagrody pieniężne oraz dla wszystkich upominki rzeczowe przy wsparciu lokalnych sponsorów. Wszystkim gratulujemy tak wysokiej dyspozycji pod koniec sezonu i zapraszamy na kolejny wiosenny wyścig Rusza Peleton.

I GALERIA autorstwa Krzyśka Gryczko (ProGrand)