Wyścig XC Rusza Peleton 4.04.2009

dsc00290Wyścig Cross Country „Rusza Peleton” na dobre rozpoczął sezon kolarski na Podlasiu i choć zima trzymała u nas wyjątkowo długo, a na rundzie wzgórza lasu Pietrasze do ostatnich dni leżały jeszcze ostatki lodu to poziom sportowy zawodników okazał się wyjątkowo wysoki. Jedyny możliwy wolny termin przypadł na 4 kwietnia, oprócz stałego składu białostockich amatorów i zawodowców, zjawiły się ekipy LUKK Prim Ełk, KS Sokół Kęty oraz tradycyjnie już zawodnicy z Grodna. Z pewnością zachętą do startu były wysokie nagrody pieniężne oraz możliwość zdobycia pierwszych w sezonie punktów do Challenge’u PZKol, a dla amatorów okazja do sprawdzenia formy swojej i kolegów.
 
Prażące słońce oraz wyjątkowo selektywna i piaszczysta trasa sprawiły, że walka była jeszcze trudniejsza i zawzięta, a sytuacja zmieniała się z każdym okrążeniem. Poziom organizacji imprezy z roku na rok rośnie, widać zaangażowanie sponsorów, jednak i tym razem nie obyło się bez problemów z godzinami startów czy błędami przy dekoracji, wciąż też typowa trasa XC przeraża możliwości wielu amatorów, a widowiskowej rywalizacji brakuje kibiców...mimo wszystko warto próbować. 
 
dsc00093Pierwsze wyścigi przeprowadzano wśród najmłodszych uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, odpowiednio zwyciężyli Perkowski Damian z Ełku oraz Konrad Niczyporuk PG nr 17. Kategoria Młodzik ścigała się nadsc00190 dystansie czasowym 30 min. gdzie jako pierwszy na mecie zameldował się Kondrat Jan podopieczny UKS Wygoda Białystok, a wśród dziewcząt Izabela Warm LUKK Prim Ełk. W Juniorach Młodszych wygrał Bartłomiej Wawak (ULKS Victoria Kozy), a walkę o podium Juniorów zdominował Maciej Adamczyk z KS Sokół Kęty, 5 min przed Konradem Oksimowiczem (UKS Wygoda).
 
Najbardziej oczekiwany wyścig Open, czyli kategorie Junior, Elita i Amator przyniósł równie dużo emocji. Ponad godzina jazdy bardzo wycieńczała i kosztowała naprawdę wiele sił. Już od pierwszego okrążenia wysokie tempo narzucili zawodnicy UKS Wygoda Białystok Robert Pietrzak z Łukaszem Milewskim, naciskani jednak przez Macieja Adamczyka, ostatecznie musieli uznać jego dobrą formę, dzidsc00040ęki której zawodnik KS Sokół Kęty samotnie finiszował z 2 minutową przewagą nad drugim Robertem Pietrzakiem, trzecie miejsce spokojnie dowiózł Łukasz Milewski. Legendarną dyspozycją popisał się niezrzeszony amator Karol Kozłowski zwany „Szybkim Karolem”, który zameldował się z czwartą pozycją wyścigu Open, wyprzedzając zawodników Elity i jednocześnie wygrał wśród Amatorów. Podium uzupełnili zawodnicy amatorskiego klubu PTR Dojlidy Białystok, drugi Piotr Bogatyrow i  trzeci Krzysztof Zahorenko. Apetytem na zwycięstwo musiał obejść się Adam Nojszewski, który wycofał się z wyścigu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za utrzymanie takiej, jak nie lepszej dyspozycji przez cały obecny sezon.
 
 
Oficjalna lista startowa i pełne wyniki zawodów pdf XC Rusza Peleton 2009 65.34 Kb 
 
Galeria zdjęć autorstwa Krzyśka Pro* GALERIA 1
Galeria zdjęć autorstwa Robbiego* GALERIA 2
Galeria zdjęć autorstwa Bernarda Macieja Bani GALERIA 3
 
* Zdjęcia chronione są prawami autorskimi, udostępnianie i wykorzystywanie jedynie do celów prywatnych zawodników ;)
 
{moscomment} 

Komentarze  

 
#2 g00di 2009-04-10 11:43
Zdjęcia i film wgrane tymczasowo, wiec kto pierwszy ten lepszy :D
http://www.4mm.w.tkb.pl/film.wmv

http://www.4mm.w.tkb.pl/zdjecia.zip

No i youtube z powalającą na kolana jakością:
http://www.youtube.com/watch?v=qVoUlOogOkE
 
 
#1 Krzysiek 2009-04-08 17:00
Zdjęcia z Łodzi...Mazovia Łódź

Relacja wkrótce...