Zimą PTR na biegówkach i nie tylko...

100_2293minPodobnie jak rok temu, wykorzystując narty biegowe zaczynamy przygotowania do nadchodzącego sezonu. Najważniejsza jest zabawa ale też możliwość kontynuowania wspólnych treningów w zimowej aurze, a narciarstwo biegowe ma przecież wiele wspólnego z klasycznym kolarstwem górskim w formie Cross-County.

 

Wielu z nas ma już swoje narty biegowe, pozostali zawsze mogą skorzystać z wypożyczalni w kolonii Dzikie bilde(tel.: 85 719 22 02), rezerwując je wcześniej i nawet na cały weekend lub z nowo otwartej wypożyczalni w Supraślu (więcej informacji tutaj ). Wkrótce mają uruchomić swoją stronę internetową, a nawet zadeklarowali chęć wymiany banerów i zniżki dla klubu. Najlepiej przygotowaną trasą, która umożliwia jazdę zarówno klasykiem jak i łyżwą są pętle w Supraślu, za restauracją Łukaszówka, znane jako uroczysko Glinki, o zróżnicowanym stopniu trudności i długości. Obok mapka tras i profile przewyższeń, regularnie odbywają się tam wyścigi, a najdłuższa pętla jest bardzo wymagająca z licznymi podbiegami i zjazdami. Kolejne przygotowane szlaki znajdują się w lesie Pietrasze, o które dba tamtejsza szkoła, jednak jeszcze nie mieliśmy okazji tam jeździć. Filip Rafałko w zeszłym roku zaliczył już pierwszy start w zawodach w narciarstwie biegowym, miejmy nadzieję że będzie to dla nas w przyszłości ciekawa alternatywa i możliwość odbywania zimowych treningów niekoniecznie na rowerze.

 

Proponujemy aby wszyscy chętni do wspólnych treningów na nartach spotykali się w soboty i/lub niedziele od godziny 9-10, zapewne najczęściej będzie to trasa w Supraślu, w Dzikich lub na Pietraszach. Zawsze też możemy umówić się z ekipą Ibiza i Jakuba na jakiś przełaj po przecinkach lub podsupraślu. Miejsca i godziny będziemy ustalać na naszym forum przed każdym śnieżnym weekendem. Pojawiła się też propozycja aby w styczniu wybrać się do Gołdapi na tamtejsze górzyste trasy, umożliwi to przyjazd Filipa i Pawła z okolic Gdańska na wspólny wypad na biegówkach.

DSCN1194

DSCN1203IMG_1485

1y

IMG_1483

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załączamy mapkę pętli w Supraślu i artykuł z kuriera Porannego.

 

 

Komentarze  

 
-1 #3 Tomek Breś 2010-12-15 14:48
Takie były, takie kupiłem. mają być pod pachę, to są.
A może mają być inne...
 
 
#2 Maniek 2010-12-14 16:45
ale czemu bresiu masz za krótkie kije?
 
 
+1 #1 GG 2010-12-12 20:11
Bresio ma za krótkie kije!