Podlaski Rajd Długodystansowy "ZAŻYNEK" 18-19.09.2010

logo09Podlaski Rajd Długodystansowy "ZAŻYNEK" pamięci Jacka Konopko jest imprezą turystyki kwalifikowanej organizowaną przez Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku przy pomocy Młodzieżowego Klubu Turystycznego. Polega na przebyciu 100 km pieszo lub 300 km rowerem lub 50 km pieszo i 150 km rowerem w czasie 24 godzin lub 30 km w Marszu na Orientację w czasie 7 godzin. VIII już edycja odbędzie się 18-19 września 2010 z bazą w Czarnej Białostockiej. Współorganizatorem jest zawodnik PTR Dojlidy Wojciech Burzyński. 

 

 

Rajd odbywa się na terenie Puszczy Knyszyńskiej i posiada stałą bazę w Czarnej Białostockiej, a trasa podzielona jest na pętle (100, 80, 50, 40 i 30km), z których każda zaczyna się i kończy w bazie dając uczestnikom możliwość rezygnacji z dalszej jazdy w przypadku problemów z kondycją lub zdrowiem. Pierwsza pętla zahaczy przy tym o wymagający teren Wzgórz Sokólskich. Każdy uczestnik porusza sie według opisu i mapy w skali 1:50 000 z wyrysowanym szkicem przebiegu trasy.

Jest to rajd indywidualny, dzienno-nocny polegający na przebyciu pieszo lub rowerem wyznaczonej trasy w limicie 24 godz. Odbędzie się na terenie Puszczy Knyszyńskiej w dniach 18-19.09.2010r. z bazą w Szkole Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta w Czarnej Białostockiej.

Trasa ma długość: 

100 km dla piechurów

300 km dla kolarzy

50 km pieszo + 150 km rowerem trasa mieszana

30 km w ciągu 7 godzin trasa na orientację

Ważną informacją dla nas kolarzy górskich jest fakt że impreza nie pokrywa się z żadnym maratonem czy innymi zawodami. Termin ZAŻYNKA to końcówka sezonu kiedy przychodzi okres roztrenowania i warto skorzystać z okazji by poznać tereny Puszczy Knyszyńskiej w nieco wolniejszym tempie, choć oczywiście wciąż w formie wyścigu, ale bardziej z własnymi słabościami, nocną eksploracją terenu i 300km dystansem. Nie jest to też impreza na orientację, trasę mamy wyrysowaną na mapie, więc nie trzeba się obawiać o swoje zdolności nawigacyjne.

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w VIII edycji ZAŻYNKA i spędzeniu 24h na rowerze w świetnym towarzystwie oraz urokach Puszczy Knyszyńskiej. Start zapowiedziało kilku naszych zawodników. Warto dodać że ZAŻYNEK jest już imprezą kultową, historia tego rajdu długodystansowego od 2003 roku tkwi w rozwoju podlaskiego kolarstwa i pamięta nie mniej kultowe osobowości.

 

Więcej informacji i rejestracja do zawodów na stronie rajdu: www.zazynek.pl 

Komentarze  

 
#2 burza 2010-08-23 22:12
Ja startuję na trasie mieszanej, fajna sprawa, polecam :-))))
 
 
#1 KTR 2010-08-20 17:46
nasz klubowy dominator pewnie nawet nie zdąży się dobrze rozgrzać na 300 km ;]