Maraton Kresowy Sokółka 5.08.2012

dsc05473Pierwsza niedziela sierpnia to kolejna, siódma już edycja Maratonów Kresowych, tym razem pod hasłem "Szlakiem Tatarskim" w Sokółce. Pod nieobecność większości zawodników PTR Dojlidy, którzy rywalizowali w górach, w Sokółce wystartowała jedynie czwórka naszych: Lotnik, KTR, Grzesiek i Robbi. Wszyscy pojechali dobry wyścig, w komplecie punktując do generalki, a Mirek Puciłowski znów stanął na podium zajmując 3 miejsce w Super Mastersach.

 

Trasa w Sokółce charakteryzuje się znacznymi pofałdowaniami terenu, jest szybka ale nie nudna. Dynamiczne szutrydsc08339 przeplatają się z selektywnymi odcinkami leśnymi czy brukiem, a wszystko wciąż w górę lub w dół. Do pokonania było 63km na dystansie głównym. Najlepiej z PTR Dojlidy wystartował Grzegorz Paciejuk, jednak urwany blok uniemożliwił mu dalsze trzymanie tempa i musiał odpuścić czołową grupę. Za nim podążała pozostała trójka naszych, w dalszej części trasy przeszedł go Robert i Mirek, którzy między sobą rozstrzygnęli pierwszeństwo na mecie. 29 Open z czasem 2:23:20 był Robert Szczepański, niecałą minutę za nim dsc05789finiszował Mirosław Puciłowski zajmując 34 miejsce Open i 3 w kategorii Super Master. Grzesiek minął metę po 2:28:00 na 44 pozycji, a Piotr Dzienis był 51 ze stratą 2 min do Grześka. Wyścig wygrał Dariusz Zakrzewski.

 

Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery edycje: Narewka, Suwałki, Supraśl i Mielnik, z czego jedynie finał pokrywa się z cyklem Powerade Garmin MTB Marathon, jest więc szansa na drużynowe odrobienie strat.

Zdjęcia: Jarosław Janiuk, Refleks Bike Team