Podlasie MTB Tour Supraśl 28.07.2012

zdjcie0649Robiąc wyjątek od reguły Pure MTB rozpoczęliśmy lokalną rywalizację w Podlasie MTB Tour, składającego się z czasówki i edycji Mazovia MTB Marathon w Supraślu. W czasówce startowali Agnieszka, Żeber i Stasiej. Zaś jutro już w znacznie większym, 11 osobowym składzie pojawimy się na starcie klasycznego maratonu w Supraślu, będącego dla stałych bywalców Mazovii wyznacznikiem prawdziwego MTB. My chcemy się sprawdzić na własnym terenie, pościgać się u nas z ogólnopolską obsadą i przede wszystkim mając świadomość obszaru działania sponsora, firmy ENST, podkreślić wizerunkowo jego wsparcie nie tylko w górach.

 

Dzisiejsza czasówka liczyła 10km, a trasa prowadziła z granic Białegostoku do Ogrodniczek, częściowo po asfaltowej ścieżce, częściowo terenem, kończąc549602 się dość sztywnym podjazdem do żwirowni za Ogrodniczkami. PTR Dojlidy reprezentowali Agnieszka, Stasiej i Żeber. Agnieszka Nowiczkow zajęła 2 miejsce w K3 i 5 Open stając na podium obok najlepszej kobiety Magdaleny Sadłeckiej z CCC Polkowice. Świetnie pojechał także Piotr Żebrowski, z czasem 17min56sek i stratą zaledwie 1 min do zwycięzcy zdobył 3 miejsce w M3 i 8 Open (na zdjęciu Stasiej w zastępstwie). Stanisław Ruchlicki był 31 Open z czasem nieco poniżej 20 minut. Najlepiej z białostoczan pojechał Krzysztof Olszewski z zaprzyjaźnionej drużyny Sprint Team, który był 3 Open.

 

Jutro przed nami klasyczny maraton Mazovii, w którym PTR Dojlidy wystartuje w składzie: Agnieszka, Sylwia, Kasia, Żeber, Czarek, Stasiej, Robbi, Rafi, Maniek, Krzysiek i KTR. Trasa prowadzi w stronę Studzianek, Szybkiego Szutru, Sokołdy, następnie Surażkowo i Góry Krzemienne na zakończenie. Dystanse to 85km na Giga, 58km Mega i 28 km. Zapowiada się gorąco, piaszczyście i głównie pod tym względem ciężko, jednak liczymy na równie udany występ jak na czasówce. Wciąż cieszymy się dużą rozpoznawalnością nie tylko w górach, ale też na własnym podwórku, a świadczy o tym dobitnie prośba o udzielnie TVP Białystok komentarza jedynie przez Łukasza Milewskiego z UKS Wygoda oraz właśnie Żebra z PTR Dojlidy. To cieszy, podobnie jak otrzymany dla całej drużyny 3 sektor startowy, jak go wykrozystamy okaże się jutro ;)