Finał Skandia Maraton Kwidzyn 1.10.2011

dsc08923Wielki finał Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie zakończył sezon kolarzy górskich PTR Dojlidy Białystok a był to sezon niezwykle udany, bo zwieńczony wieloma zwycięstwami indywidualnymi oraz trzecim miejscem prestiżowej klasyfikacji drużynowej. Cykl maratonów organizowanych przez Czesława Langa był głównym tegorocznym celem białostoczan, którzy osiągając czołowe lokaty na każdej z edycji i gromadząc punkty do klasyfikacji generalnej mogą po trudach sezonu poczuć się spełnieni i dumni z siebie. Nie tylko pod względem sportowym finał Skandia Maraton był wyjątkowy, gdyż także szczęście w konkursie dopisało naszym. Maciej Samborski wyjechał z Kwidzyna Fiatem Punto, a quad i skuter Zumico przypadły dwóm innym zawodnikom PTR Dojlidy.

 

Przed ostatnią edycją białostoczanie byli już pewni utrzymania prowadzenia w klasyfikacjach indywidualnych i trzeciego stopnia podium klasyfikacjidsc08832drużynowej, więc mogli spokojnie myśleć o wyścigu, jednak wystartowali jak zwykle bardzo zmobilizowani. Efektem były kolejne sukcesy, na królewskim 86 kilometrowym dystansie Grand Fondo, na którym rozgrywany jest także Puchar Polski zawodników licencjonowanych, drugie miejsce w kategorii M2 zajął Paweł Niechwiedowicz z PTR Dojlidy. Jego klubowa koleżanka Agnieszka Nowiczkow na dystansie Medio także wywalczyła drugą lokatę kategorii K3. Liderujący w generalce Mini Maciej Samborski ukończył wyścig 42 kilometrów na drugim miejscu Open i jednocześnie po raz kolejny był pierwszy w swojej kategorii wiekowej M2. Na każdej z siedmiu edycji Skandia Maraton cała ta trójka zawodników PTR Dojlidy Białystok zajmowała miejsca na podium co w rezultacie dało im zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cyklu. Obok Pawła Niechwiedowicza drugie i trzecie miejsce w generalce M2 dopełnili także zawodnicy PTRu, kolejno Adam Nojszewski i Piotr Dzienis. Trzon grupy stanowiło siedmiu regularnie startujących zawodników, wspieranych na poszczególnych edycjach przez innych klubowych kolegów, klasyfikację generalną uzupełnili także Antoni Sierosławski na 4 miejscu kategorii M5 oraz Krzysztof Gryczko zajmujący 9 lokatę kategorii M2.

 

dsc08910Trasa w Kwidzynie była bardzo szybka i dość łatwa, idealna na zakończenie sezonu, zbliżona charakterem do tej sprzed dwóch tygodni w Białymstoku, gdzie na swoim terenie zawodnicy PTR Dojlidy rozstrzygnęli losy klasyfikacji drużynowej. Sezon cyklu Skandia Maraton Lang Team rozpoczął się w kwietniu w pagórkowatej Chodzieży, następnie bardziej wymagający królewski Kraków i Nałęczów, interwałowe podjazdy w Gdańsku a po wakacyjnej przerwie ciężki, prawie górski Rzeszów. Przez wszystkie siedem edycji białostoczanie zajmowali wysokie lokaty i wytrwale walczyli gromadząc punkty do klasyfikacji drużynowej aby ostatecznie zakończyć sezon PTR Dojlidy na wysokim trzecim miejscu, za ekipami Corratec Team i BSA Pro Tour. Po dekoracji najlepszych zawodników na finale w Kwidzynie został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze hasło reklamowe. Maciej Samborski układając slogan: ?Ufam Skandii, w Lang Team wierzę, kocham życie na rowerze. Już niedługo się okaże, cała Polska to kolarze!" zdobył nagrodę główną i wyjechał do Białegostoku Fiatem Punto. Szczęście sprzyjało także dwóm innym zawodnikom PTR Dojlidy, Adam Nojszewski wygrał Quada ORS Zumico a Piotr Dzienis skuter. Było to niesamowite i zaskakujące dopełnienie tegorocznych wyników sportowych.

 

Obok sukcesów na Skandia Maraton Lang Team warto przypomnieć też o innych, w Gwieździe Mazurskiej, trzyetapowym wyścigu rozgrywanym w Ełku,dsc08877drużyny białostockiego PTRu zajęły drugie miejsca w kategorii męskiej i w mixie. W drużynowej klasyfikacji generalnej lokalnych Maratonów Kresowych PTR Dojlidy zamknęło sezon także na trzecim stopniu podium. Przez cały rok białostoczanie startowali we wszystkich edycjach najbardziej wymagającego, górskiego cyklu Powerade Suzuki MTB Marathon, a także ukończyli międzynarodowy wyścig etapowy Sudety MTB Challenge. Wszystkie te cele trudno byłoby osiągnąć gdyby nie wsparcie sponsorskie, skromne ale bardzo znaczące, białostockiej drużynie pomagali: Antoni Sierosławski ANYO przedstawiciel marki RICOH, Grzegorz Golonko G&G Promotion organizator MTB Marathon a także OneStar dystrybutor Louis Garneau oraz sklep z odżywkami Aktywne Życie.