Skandia Maraton Nałęczów 28.05.2011

dsc06684_1600x1200Trzecia już edycja Skandia Maraton Lang Team odbyła się w Nałęczowie i przyniosła kolejne sukcesy oraz medalowe miejsca białostockim kolarzom górskim klubu PTR Dojlidy. Na królewskim dystansie Grand Fondo (94km) pierwsze miejsce w kategorii wiekowej M-2 zajął Paweł Niechwiedowicz, natomiast na 3 miejscu kategorii M-5 zmagania ukończył Antoni Sierosławski.

 

Pomimo groźnego upadku na dystansie Medio (61km), w kategorii K-3 na trzecim miejscu podium stanęła Agnieszka Nowiczkow. Pozostali zawodnicy PTR Dojlidy Białystok także uplasowali się na wysokich lokatach, co pozwoliło im umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

 

Po dotychczasowych wyścigach w Chodzieży, Krakowie i Nałęczowie w kategorii M-2 dystansu Grand Fondo pierwsze trzy miejsca zajmują reprezentanci z Białegostoku, odpowiednio Paweł Niechwiedowicz, Adam Nojszewski oraz Piotr Dzienis. Na trzecie miejsce kategorii M-5 wskoczył Antoni Sierosławski. Liderką klasyfikacji kobiecej K-3 jest Agnieszka Nowiczkow, która z każdym startem wzmacnia swój dorobek punktowy. Kolejny dobry występ na dystansie Mini odnotował Maciej Samborski, tym samym ugruntowując w generalce swoją pozycję na najwyższym stopniu podium. Jako klub PTR Dojlidy Białystok zanotował awans o jedną lokatę w generalnej klasyfikacji drużynowej i zajmuje obecnie trzecie miejsce, zaraz za ekipami Corratec Team i BSA Pro Tour.

 

Równocześnie z edycją w Nałęczowie, druga część białostockiej drużyny zmagała się z górską trasą w Krynicy Zdrój cyklu Powerade Suzuki MTB Marathon. Rywalizacji towarzyszyło błoto i ulewny deszcz, jednak mimo to zawodnicy poradzili sobie z trudnymi warunkami. W najbliższym czasie PTR Dojlidy Białystok pojawi się na edycji w Karpaczu oraz kolejnym Skandia Maratonie, który odbędzie się 18 czerwca w Gdańsku.

 

GALERIA zdjęć Maćka Samborskiego

naleczow_skandia291naleczow_skandia223naleczow_skandia273naleczow_skandia085

naleczow_skandia092naleczow_skandia104