Powerade Suzuki MTB Marathon Dolsk 16.04.2011

1DSC_0078

Kolejny maraton z cyklu Powerade MTB Marathon gościł w Dolsku, niewielkiej miejscowości położonej około 50km na południe od Poznania. Mimo charakteru trasy, tam też nie mogło nas zabraknąć. Drużynę PTR Dojlidy reprezentowało trzech zawodników, Piotr ?Żeber? Żebrowski, Mirosław "Lotnik" Puciłowski, Tomasz ?Bresio? Breś. Na starcie, z zaprzyjaźnionej konkurencji pojawiła się licznie reprezentowana drużyna SCS OSOZ Racing Team i w mniejszym, aczkolwiek zacnym składzie Bydzia Power Bike Team. 

 

DSC_0101

Szybka, płaska, mało wymagająca technicznie trasa sprawiła, że maraton ten rozegrany został w iście ekspresowym tempie. Podobnie jak w roku ubiegłym impreza zorganizowana została na terenie wypoczynkowej Willi Natura, której właściciel jest ściśle powiązany z drużyną Mróz Active Jet. Początkowy plan zakładał przyjazd w piątek wieczorem, nocleg i start w zawodach. Ze względów logistycznych musieliśmy po raz kolejny wyruszyć chwilę po 2 w nocy prosto na start. Chwilę po 8 załatwiliśmy formalności w biurze zawodów, zamiana kilku zgań z GG, pozdrowienia od spikera i można ruszać.

 

Dolsk_090_O0C1356Dystanse do pokonania kształtowały się następująco: MINI (25km), MEGA (64km), GIGA (89km). Punktualnie o godzinie 10 ruszyliśmy na najdłuższą trasę. Kolega Grzegorz Broda z OSOZ został szczęśliwcem w losowaniu i chwilę przed startem trafił do sektora VIP. Trasa maratonu nie wymagała praktycznie żadnych umiejętności technicznych. W kilku miejscach piasek stanowił urozmaicenie twardych szutrowych i jeszcze twardszych asfaltowych odcinków. Umiejętności jazdy w pociągach dawały duże możliwości ukończenia maratonu w ekspresowym tempie.

 

1DSC_0602

Z perspektywy ciężkiego fula bardziej odpowiedniego na trasy w1Karpaczu, trasa nie wywoływała żadnych emocji. Może poza odcinakami, gdzie nerw łapał przez ciągnących się na kole pasożytów, którzy za nic na zmianę wyjść nie chcieli. Szerokie (26x2,35), zjeżdżone oponki dawały akceptowalny stosunek oporów na asfalcie do komfortu jazdy po piasku.

 

 

Pełne wyniki na stronie http://www.sportchallenge.cz

 

Wyniki GIGA:

Miejsce Open
Miejsce w kat.
Zawodnik
Drużyna
Czas
1
1-M2
Wojciech Halejak MRÓZ ACTIVE JET 02:36:10
...
33 14-M3 Piotr Żebrowski PTR Dojlidy Białystok 02:46:12
101
14-M4 Mirosław Puciłowski PTR Dojlidy Białystok 03:21:59
119 49-M3 Tomek Breś PTR Dojlidy Białystok 03:46:13