Skandia Maraton Chodzież 16.04.2011

IMG_1288Dużym sukcesem zakończył się start PTR Dojlidy w Chodzieży inaugurującej cykl Skandia Maraton Lang Team, który w tym sezonie jest jednym z naszych głównych celów. Na wszystkich dystansach wystartowało siedmiu naszych zawodników, z czego ostatecznie aż cztery osoby pojawiły się na podium. W klasyfikacji drużynowej zostaliśmy sklasyfikowani na czwartej pozycji, zaraz za grupami Corratec Team, BSA Pro Tour i Shimano Polska.

Na starcie edycji w Chodzieży pojawiło się blisko 600 zawodników, trasa była dość wymagająca i obfitująca w liczne krótkie ale sztywne podjazdy,IMG_1273zaliczając przy tym dwukrotnie najwyższy szczyt wielkopolski  - Gontyniec. Na najdłuższym 84 kilometrowym dystansie Grand Fondo zwyciężył Bartosz Banach z zawodowej grupy Mróz Active Jet, ze stratą 20 min na metę wjechał nasz nowy zawodnik Paweł Niechwiedowicz, który jednocześnie zajął pierwsze miejsce w kategorii M-2, pokładane w nim nadzieje zostały więc wypełnione w całości już z pierwszym startem. Podium tej samej kategorii uzupełnił Adam Nojszewski zajmując trzecią lokatę. Z długim dystansem zmagali się także Piotr Dzienis i Antoni Sierosławski. 54 kilometrowe Medio okazało się mniej szczęśliwe, gdyż zarówno Krzysztof Gryczko jak i Agnieszka Nowiczkow mieli na trasie problemy techniczne, które jednak udało się

IMG_1300przezwyciężyć i oboje ukończyli wyścig, a dodatkowo Agnieszka Nowiczkow zajęła 3 miejsce w kategorii K-3. Na dystansie Mini PTR Dojlidy reprezentował także nowo powołany zawodnik Maciej Samborski, który w zeszłym roku zwyciężył w klasyfikacji generalnej, a tym razem zajął 2 miejsce w kategorii M-2.

Po zsumowaniu wyników klasyfikacji drużynowej PTR Dojlidy Białystok zajmuje 4 miejsce, co jest bardzo dobrym wstępem do kolejnych edycji i klasyfikacji generalnej. Następny wyścig Skandia Maraton już 14 maja w Krakowie, gdzie liczymy na podobne lokaty i równie liczną obsadę podium.