PTR Dojlidy rozpoczyna starty - Zapowiedź

img_0755Już w najbliższą sobotę rozpoczynamy długo oczekiwany sezon startowy 2008. Na dobry początek lokalne zawody XC ?Rusza Peleton? na Pietraszach, gdzie mamy nadzieję na obstawienie pudła w kategorii Amator naszymi liderami. Wystartują Adam ?Nolo? Nojszewski i Piotrek Bogatyrow i to między nimi rozegra się najciekawsza rywalizacja którą pokrzyżować mogą jedynie inni miejscowi wyjadacze.
Następnego dnia w niedzielę przenosimy się do podwarszawskiego Otwocka na pierwszy etap Mazovia MTB Marathon gdzie samotnie wystartuje Krzysiek ?Pro Grand? Gryczko, spodziewany jest także start Tomka Perkowskiego, Wojtka ?Azirka?, Waldiego i być może ?Froga? oraz zapewne blisko tysiąca innych maratończyków. Znana dobrze białostoczanom trasa jest dość płaska, piaszczysta, najeżona korzeniami i licznymi krótkimi podjazdami, czyżby można spodziewać się obstawienia pierwszej setki?
Kolejny tydzień i 20 kwietnia stoimy już na starcie płaskiej jak stół i długiej pętli po Puszczy Zielonka w okolicach Poznania. A mianowicie pierwszej edycji G&G Promotion MTB Marathon w Murowanej Goślinie. Na ten niesamowicie szybki maraton z blatu zdecydowali się Piotrek ?Żeber? Żebrowski, Adam ?Nolo? Nojszewski, Krzysiek ?Pro Grand? Gryczko i Tomasz ?Bresio? Breś. W planach jest zdobycie możliwości startu z II sektora na kolejnych edycjach tego cyklu. Jednak niczego nie można przewidzieć. Pamiętamy pudło i 8 miejsce w kategorii Krzyśka Pro z 2006 roku na tej trasie, czy tym razem równie pozytywnie zaskoczy nas Nolo?
Zaledwie ponad tydzień odpoczynku i 1 maja wybieramy się z Krzyśkiem Pro, Żebrem i Bresiem w góry, w okolice Śnieżki, na klasyczną trasę z Karpacza, czyli drugą edycję MTB Marathon. Zostajemy tam do niedzieli i cieszymy się podjazdami, zjazdami, zwiększamy liczbę czerwonych krwinek i przygotowujemy do kolejnych górskich startów.
Bowiem już w kolejny długi weekend 22-25 maja PTR Dojlidy znów rozjeżdża się na zawody, Żeber i Bresio podejmują wyzwanie 4-dniowej etapówce MTB Trophy w Istebnej, Nolo i inni białostoccy PTRowcy licznie startują w Podlasie MTB Tour czyli maratony w Supraślu i Czarnej Białostockiej. Natomiast Krzysiek Pro i Piotrek Bogatyrow z innymi zawodnikami AZS PB reprezentują w tym samym czasie Politechnikę Białostocką na XXV MPSzW w Kolarstwie Górskim w Przesiece.
Jak widać początek sezonu zapowiada się dość pracowicie i obfituje w starty, oby nasze kalendarze były tak stale wypełnione aż do końca września, za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy ciągłego progressu :)

Komentarze  

 
#1 Bresio 2008-04-09 10:38
To tylko PTR-Wóz trzeba załatwić i będzie zabawa:-)