Wykładamy karty na sezon 2011

logo_minNowe cele te same ambicje. Tak można określić to co czeka naszą drużynę w sezonie 2011, który zapowiada się bardzo interesująco ale też jak na nas przystało niezwykle wymagająco. Dzięki zaangażowaniu prawdziwych pasjonatów kolarstwa górskiego mogliśmy zaplanować nadchodzący sezon, teraz pozostaje jedynie skupić się na realizacji obranego kierunku. Rozwijając się i korzystając z wypracowanego doświadczenia wciąż chcemy więcej.

 


 

Zaczęło się od gór i wciąż tam pozostajemy, jednym z priorytetów na ten sezon jest Suzuki Powerade MTB Marathon, jedyny prawdziwie górski cykl maratonów. Zależy nam na klasyfikacji generalnej dystansu GIGA punktując w tych najbardziej kultowych i dobrze znanych nam miejscówkach. Opozycją do gór i nowością u nas będzie Skandia Maraton, która da szansę sprawdzenia się na płaskich dystansach, tam także liczymy na klasyfikację generalną. Jeden z etapów znów rozgrywany w Białymstoku, dość bliski Nałęczów oraz Kwidzyn i Gdańsk, gdzie mamy  naszych zawodników na emigracji, pozwalają pozytywnie myśleć o tej decyzji. Jeżeli chodzi o imprezy DSC_0775etapowe po kilku latach na Beskidy MTB Trophy wracamy do Kotliny Kłodzkiej żeby dość licznie wystartować w Sudety MTB Challenge, epickim, pięcioetapowym najwyższym stopniu wtajemniczenia. Wizytówką tegorocznej edycji z pewnością będzie Bart Brentjens, tak więc i nas nie może tam zabraknąć, pojawimy się w klasyfikacji Solo oraz tworząc dwie drużyny męskie. Sprawa Beskidy MTB Trophy nie jest jeszcze przesądzona, zatem może i tam? Drugim końcem kija będzie Gwiazda Mazurska, projekttrzyetapowy wyścig z bazą w dość bliskim Ełku. Widzimy tam szansę dla dwóch czteroosobowych drużyn, męskiej i mixa. To tyle, a może aż tyle jeśli chodzi o cele drużynowe, indywidualnie nasi zawodnicy będą pojawiać się także na lokalnych Maratonach Kresowych oraz kilku edycjach Legia MTB Maraton. Jak co roku trzej specjaliści od nawigacji wystartują także w Pucharze Polski Maratonów na Orientację, Harpagan, DyMnO, BikeOrient, Zażynek itp. Tak w skrócie prezentują się nasze plany startowe w sezonie 2011, zaczynamy 10 kwietnia w Murowanej Goślinie otwarciem Suzuki Powerade MTB Marathon, później pójdzie już z górki, technicznie i szybko.

 

ggW tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować osobom, bez których realizacja naszych aspiracji nie miałaby sensu, a przynajmniej nie nabrałaby takiego kształtu. Wszystkim dobrze znany Grzegorz Golonko, organizator najcięższych i najbardziej kultowych maratonów MTB, którym od lat jesteśmy wierni sfinansował nowe stroje. Z kolei nasz zawodnik Antoni Sierosławski jako firma ANYO przedstawiciel marki RICOH zdecydował się pokryć opłaty startowe. Nawiązaliśmy także współpracę z dystrybutorem marki Louis Garneau, który wyposaży nas w kaski i buty. Zrobimy wszystko aby pokładane w PTR Dojlidy nadzieje zostały zrealizowane w 100%.

Komentarze  

 
#1 Pozdrrowienia od Krakusów 2011-02-14 16:59
Wszystkiego dobrego Panowie, oby łyda podawała i obfitości na bufetach. Do zobaczenia u Grześka.
Kubak z rowerowanie.pl