AKADEMICKI PUCHAR POLSKI w Rowerowej Jeździe na Orientację

azsW dniach 28-29 marca odbyła się w Tułowicach I runda Akademickiego Pucharu Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację. Reprezentacja Politechniki Białostockiej wysunęła się na prowadzenie po indywidualnych zwycięstwach Ilony Opalińskiej wśród kobiet oraz Artura Jackiewicza wśród mężczyzn. Dalsze miejsca zajęła Anna Bukrym, a w klasyfikacji mężczyzn Grzegorz Zalewski i Michał Żukowski. Liczymy, na kolejne udane starty reprezentacji Politechniki Białostockiej. Zachęcamy również do włączenia się do rywalizacji inne białostockie uczelnie, a okazja już 3 maja w Wasilkowie.

Kolejna runda APP w Rowerowej Jeździe na Orientację odbędzie się 3 maja w Wasilkowie jako III etap "Podlasie MTB Tour 2009 - Duch Puszczy".

Szczegóły - http://www.mazoviamtb.pl/index.php?news=678

Regulamin APP w Rowerowej Jeździe na Orientację - http://www.wgl.pl/domeny/mtbo-pl/komisja/2009/app2009.pdf

Wszystko o MTBO - http://www.mtbo.pl/

Masz chęć reprezentować swoją uczelnię i spróbować swoich sił z mapą na rowerze, nie czekaj, zgłoś się do swojego uczelnianego klubu AZS. Jesteś studentem Politechniki Białostockiej skontaktuj się kierownikiem drużyny PB Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Do zobaczenia na starcie!

MTBO Politechnika Bialostocka

 

Komentarze  

 
#1 Zalewa 2009-04-19 11:45
hej, przesyłam zaproszenie od organizatorow a w nim jeszcze kilka informacji o mtbo, pozdrawiam

Drogie koleżanki i koledzy,

Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w Akademickim Pucharze Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację. Jest to wymagający sport dla doświadczonych kolarzynawigato rów i świetna zabawa dla początkujących adeptów sztuki orientowania się w terenie na rowerze z mapą.
Rowerowa Jazda na Orientację (ang. Mountain Bike Orienteering  MTBO) to młoda dyscyplina sportu, która rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Pierwsze Mistrzostwa Polski odbyły się zaledwie w 2001 roku, kadra Polski istnieje od 2004 roku, a my już możemy pochwalić się sukcesami na arenie międzynarodowej . Do naszych najlepszych wyników należą: brązowy medal indywidualny (Maciej Gromadka) i srebrny sztafety (Sebastian Wojtynek, Karol Myszkowski, Maciej Gromadka) w Mistrzostwach Świata Juniorów, dwukrotnie 7 miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów (Anna Kamińska, Robert Banach) oraz 6 miejsce w klasyfikacji World Ranking Event (Anna Maria Włodarczyk).
Aktualnie dwa najsilniejsze kluby akademickie to KU AZS WAT Warszawa (medaliści Mistrzostw Polski: Anna Kamińska, Dagmara Panas, Paweł Krzemiński, Krzysztof Sokalski, Michał Parzych) oraz KS AZS Politechnika Wrocławska (medaliści Mistrzostw Polski: Bartosz Krzyśko, Katarzyna Niedzielska, Anna Maria Włodarczyk, Barbara Krzyśko). Chcielibyśmy, aby dołączyły do nas inne AZS-y, stąd pomysł stworzenia Akademickiego Pucharu Polski. Mamy nadzieję, że dzięki tej imprezie uda nam się mocniej rozpropagować MTBO wśród młodzieży akademickiej.
Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału zapraszam do zapoznania się z zasadami rozgrywania imprez w MTBO oraz kilkoma przydatnymi dokumentami, które pomogą odnaleźć się w świecie orienteeringu. Dokumenty te znajdują się na http://mtbo.pl/ w dziale O RJnO.